8.4 C
Pec
E shtunë, 20 Prill, 2024

​BOTË: Arrestohet i dyshuari për sulmin në Holandë

Policia holandeze arrestoi sot një person të dyshuar për sulmin me armë zjarri sot në një tramvaj në qytetin e Utrehtit, duke shkaktuar vdekjen e tre personave dhe duke plagosur pesë të tjerë.

“Sapo na kanë informuar që i dyshuari është arrestuar”, deklaroi shefi i policisë së Utrhetit, Rob van Bree në një konferencë për shtyp.

Autoritetet kishin njoftuar më parë se ishin në kërkim të Gokmen Tanis, 37 vjeç, me origjinë turke, duke bërë publike foton e tij./Njeshi&ATSH/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...