24.2 C
Pec
E shtunë, 19 Qershor, 2021

​Edi Rama udhëton drejt Italisë, merr pjesë në konferencën mbi Evropën

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është nisur drejt Italisë.

Kreu i qeverisë do të marrë pjesë në konferencën e 10 të “The State of the Union” me temë “Europa në një botë që ndryshon”.

E organizuar nga Instituti Evropian i Firences, kjo konferencë do të diskutojë mbi rolin e Evropës në zhvillimin botëror.

Në takim, do të jenë të pranishëm edhe Luigi di Maio dhe presidentja e KE-së, Ursula Von der Layen.

Rama do të jetë një nga folësit e konferencës, rreth orës 15:00, ditën e sotme. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...