21.9 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

​Klubi i karatesë “Sharri” më i miri në turneun e Pejës

Në Pejë është organizuar turneu memorial i karatesë “Shemsedin Kelmendi”.

Më i miri në mesin e klubeve pjesëmarrëse doli Klubi i karatesë “Sharri” nga Ferizaj.

Në mesin e  30 klubeve garuese, “Sharri” rrëmbeu 25 medalje,  12 të arta, 4 të argjendta dhe 9 të bronzta.  

Vendin e dytë e zuri Klubi “Martial arts” nga Fushë Kosova, kurse vendi i tretë i takoi Klubit “Fituesi” po ashtu nga Ferizaj.

Të kujtojmë se “Sharri” doli klubi më i mirë edhe në turneun ndërkombëtarë të mbajtur një javë më parë në Fushë Kosovë. /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...