9.3 C
Pec
E premte, 1 Dhjetor, 2023

10 kamionë me ndihma kalojnë nga Egjipti në Gaza përmes pikëkalimit kyç kufitar

Dhjetë kamionë me ndihma kaluan procedurat e inspektimit në pikën kufitare Rafah, ndërsa u pritën nga Gjysmëhëna e Kuqe Palestineze në anën e Gazës.

“Sot morëm 10 kamionë nga vëllezërit tanë në Gjysmëhënën e Kuqe Egjiptiane përmes kalimit Rafah, me furnizime ushqimore dhe nevoja mjekësore. Numri i përgjithshëm i kamionëve të pranuar deri më tani ka arritur në 94, ndërsa karburantet nuk janë lejuar ende të hyjnë”,njoftoi Gjysmëhëna e Kuqe Palestineze.

Ushtria izraelite tha të dielën se pret që më shumë kamionë me  ndihma të fillojnë të hyjnë në Gaza së shpejti, raporton CNN,

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...