8.9 C
Pec
E mërkurë, 22 Mars, 2023

116 ushtarë ukrainas kthehen në atdhe pas një shkëmbimi me të burgosur

Shefi i zyrës së presidentit Volodymyr Zelenskiy, Andriy Yermak, ka thënë se Ukraina ka rikthyer 116 ushtarë si pjesë e një shkëmbimi të të burgosurve të luftës. Më herët të shtunën, Rusia tha se kishte marrë 63 të burgosur në një shkëmbim.

Yermak postoi një video të ushtarëve në një autobus dhe një tjetër duke pozuar me flamuj në dorë jashtë në borë.

Ai tha se ata ishin “mbrojtës të Mariupolit, partizanë të Kherson [dhe] snajperistë nga rrethinat e Bakhmutit”/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...