23.3 C
Pec
E diel, 7 Gusht, 2022

150 mijë euro do ti kushtojë Komunës së Prishtinës organizimi i festivalit “Sunny Hill”

Organizimi i festivalit “Sunny Hill” në parkun Gërmia, Komunës së Prishtinës do t’i kushtojë 150 mijë euro.

Në faqen zyrtare të e-Prokurimit është bërë e ditur një gjë e tillë, përmes publikimit të dhënies së kontratës, .

Festivali i organizuar nga Dua Lipa dhe babai i saj, Dukagjini, do të zgjas 4 ditë radhazi, ku do të performojnë emra të njohur ndërkombëtarë.

Krahas emrave botërorë, do të jenë edhe ata vendor, e që në natën e parë (sot), do të performojnë Elvana Gjata dhe Yll Limani.

Derisa gjatë ditës së djeshme komuna njoftoi se për katër ditë rruga për Gërmi do të jetë e bllokuar./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...