13.6 C
Pec
E shtunë, 30 Shtator, 2023

17-vjeçari e vret shokun e ngushtë në Turqi për shkak të një postimi në rrjetet sociale

Një 17-vjeçar në Turqi, ka vrarë shokun e tij të ngushtë, për arsye se ky i fundit nuk fshiu një postim në rrjetet sociale.

Ngjarja e rëndë është regjistruar në Gaziantep të Turqisë, ku 17-vjeçari İbrahim A. paralajmëroi mikun e tij Muhammed Şeyh Ahmed (17), i cili ndau një postim për të në rrjetet sociale dhe i kërkoi që ta fshinte postimin.

Por, Ahmed iu përgjigj negativisht kërkesës së bashkëmoshatarit të tij dhe mes tyre lindi një debat i ashpër, që përfundoi me përdorimin e thikës, njoftojnë mediat turke.

Sipas policisë, autori e goditi shokun e tij me thikë në zemër, duke e lënë të vdekur në vend. Ndërkohë, autori është arrestuar dhe kanë nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes së rëndë./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...