24.2 C
Pec
E shtunë, 19 Qershor, 2021

Man.United dhe Villareali në finale të Ligës së Evropës

Manchester United dhe Villarreali do të takohen në finalen e Ligës së Evropës. “Djajtë e Kuq” eliminuan Romën me rezultat të përgjithshëm 8:5, ndërsa Villarreali fitoi 2:1 ndaj Arsenalit.

Në ndeshjen e parë, Unitedi fitoi 6:2 në shtëpi. Në të dytën pësoi 3:2.

Në anën tjetër, Arsenali nuk arriti të përmbyste humbjen 2:1 në ndeshjen e parë duke barazuar pa gola në Londër.

Finalja do të luhet më 26 maj.

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...