13.1 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Kryetari Muhaxheri takim me motrat Soroptimste

Soroptimistet(motrat vullnetare) në të gjtihë botën reflektojnë paqe dhe angazhim maksimal në përmirësimin e mirëqenies së grave dhe vajzave.

Në këtë kuadër ,sot ky mision global ka ndaluar në Pejë duke qenë se asociacioni i Soroptimisteve nga Peja është i binjakëzuar me asociacionin e Soroptimisteve nga Finlanda.

Në cilësinë e nikoqirit Kryetari i Komunës, z.Gazmend Muhaxheri është zotuar për lidership të avansuar mbi baza gjinore dhe vendimmarrje të barabartë.-thuhet në njoftimin zyrtar të Komunës së Pejës.

Muhaxheri në këtë takim ka qenë i shoqëruar nga Drejtoresha e Zhvillimit Ekonomik Xhenet Syka-Kelmendi dhe bashkëpunëtorë të tjerë. /Njeshi/

Loading…
]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...