2.3 C
Pec
E martë, 31 Janar, 2023

25 vite nga publikimi i “Titanic”, vjen lajmi i madh për adhuruesit e filmit

“Titanic” do të nis ri-lansimin në kinema për shkak të 25 vjetorit të filmit.

Filmi i vitit 1997 ka fituar 11 çmime ‘Oscar’ duke përfshirë këtu edhe si filmi më i mirë, si dhe regjisorin më të mirë për James Cameronn, kinematografinë më të mirë, editimin më të mirë, regjinë më të mirë, dizajnin më të mirë të kostumeve, pjesën më të mirë origjinale dramatike, këngën më të mire origjinale, tingullin më të mirë, montimin më të mire të efekteve zanore si dhe efektet më të mira vizuale.

Leonardo DiCaprio dhe Kate Einslet kanë luajtur rolet kryesore në film.

Filmi pritet të dal në kinema me 10 shkurte./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...