34.1 C
Pec
E diel, 14 Korrik, 2024

25 vjet që nga kryerja me sukses e misionit informativ të Radio “Kosova e Lirë” gjatë luftës së UÇK-së

U bënë 25 vjet ë kur Radio “Kosova e Lirë” ka kryer me sukses dhënien e informacionit gjatë luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

E ky rast do të shënohet në Shtëpinë Muze në fshatin Berishë të Malishevës.

Po ashtu do të zbulohet dhe Obelisku i Bunkerit të kësaj radioje, në majën e malit Pallanik. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...