15.8 C
Pec
E mërkurë, 7 Qershor, 2023

Ramush Haradinaj kujton Rugovën në 17 vjetorin e vdekjes

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka kujtuar ish-presidentin e ndjerë, Ibrahim Rugova në 17 vjetorin e vdekjes.

Haradinaj ka thënë se Rugova do të mbetet përjetësisht në kujtimet tona si njëri ndër personalitet kryesore që tërë jetën e tij ia kushtoi lirisë së vendit dhe i vuri themelet e shtetit tonë të pavarur.

“Presidenti historik Dr. Ibrahim Rugova do të mbetet përjetësisht në kujtimet tona si njëri ndër personalitet kryesore që tërë jetën e tij ia kushtoi lirisë së vendit dhe i vuri themelet e shtetit tonë të pavarur.

E kisha për nder që të bashkëpunoj me të në ditët e para të lirisë e në një periudhë kritike të shtetndërtimit.

Do ta kujtojmë gjithmonë me respekt shembullin dhe vizionin e tij”, shkruan Haradinaj./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...