8.9 C
Pec
E premte, 31 Mars, 2023

Fillon takimi mes Kurtit dhe Lajçakut

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe i dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, po zhvillojnë një takim në Prishtinë.

Takimi, i cilësuar drekë pune, po zhvillohet në një restorant në kryeqytetin e Kosovës.

 

 

Kurti po shoqërohet në takimin me emisarin evropian nga zëvendëskryeministri Besnik Bislimi.

Vizita e Lajçakut në Prishtinë ndodh në kohën e rritjes së kërkesave nga faktori ndërkombëtar që Kosova të themelojë Asociacionin e komunave me shumicë serbe.

Pas qëndrimit në Prishtinë, Lajçak do të udhëtojë për takime në Beograd./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...