0.6 C
Pec
E premte, 27 Janar, 2023

28-vjeçari që po vuante dënimin me burg në Maqedoninë e Veriut arratiset në Kosovë, arrestohet nga Policia

Një shtetas maqedonas është arrestuar sot në Fushë Kosovë nga Policia e Kosovës.

Përmes një njoftimi për media të PK’së thuhet se 28-vjeçari, T.B ishte në kërkim nga autoritetet e Maqedonisë së Veriut, pasi që dyshohet se duke shfrytëzuar një pushim (ditë të caktuara) , të dhënë nga burgu, ku ai po vuante dënimin, është arratisur dhe strehuar në Republikën e Kosovës.

“Aktualisht zyrtarët policor Fushë Kosovës, po ndërmarrin të gjitha veprimet e nevojshme në koordinim me Njësitin për Bashkëpunim Ndërkombëtar dhe institucionet përkatëse, lidhur me procedimin e mëtejmë të personit të arrestuar”, thuhet në komunikatën e PK’së./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...