9 C
Pec
E premte, 7 Maj, 2021

31 të vdekur me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi kanë humbur jetën 31 njerëz ndërsa janë regjistruar 67 raste të reja nga 1 mijë e 169 mostra të marra.

Gjithashtu gjatë 24 orëve të fundit të shëruar kanë rezultuar 782 pacientë.

Numri total i rasteve pozitive që nga fillimi i pandemisë është 152 mijë e 814 raste, të shëruar janë 134 mijë e 653 raste, të vdekur 4 mijë e 992 dhe vazhdojnë të mbesin edhe 13 mijë e 169 raste aktive./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...