9.7 C
Pec
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Kurti bën homazhe pranë lapidarit të policëve të rënë në krye të detyrës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti bëri sot homazhe pranë lapidarit të policëve të rënë në krye të detyrës.

Bashkë me të ishte edhe ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla dhe Blerim Vela, shef i kabintetit të presidentes Vjosa Osmani.

Të njëjtit nuk pranuan që të prononcohen për medie, derisa homazhe bënë edhe zyrtarë të tjerë policorë.

26 korriku është shpallur ditë memoriale e zyrtarëve policorë të rënë në krye të detyrës, për nder edhe të përvjetorit të vrasjes së policit Enver Zymberi në veri./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...