15.8 C
Pec
E hënë, 25 Shtator, 2023

‘Hidrodrini’ tregon se sot po intervenon në sistemin furnizues në Banjë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit ‘Hidrodrini’ në Pejë, thotë se ekipet e saj këtë të Diel, janë fokusuar në Banjë, gjegjësisht në sistemin e ujësjellësit të lagjes Gecaj, përfshirë edhe atë të Shkollës së Ultë të Mesme ‘Trepça’, në sanim të defekteve në sistemin furnizues.

Në Komunikatën nga Zyra për Media e kësaj kompanie thuhet se Eliminimi i defekteve në sistemin furnizues në fjalë, pritet që të sjellë zgjidhje të përkohshme në rikthimin e furnizimit për objektin shkollor dhe disa familje përreth, ndërsaqë punimet sipas projektit, do të vazhdojnë deri në zgjidhjen afatgjatë të stabilizimit të furnizimit për tërë komunitetin.

Komunikata e plotë:

‘KRU ‘HIDRODRINI’ Sh.A. – Pejë

Njësia Operative – ISTOG

Punime në Banjë, në sistemin furnizues për lagjen Gecaj

Ekipet e terrenit të KRU ‘Hidrodrini’-Njësia Operative-Istog, duke përdorur edhe teknikën e rëndë, po punojnë sot në Banjë, gjegjësisht në sistemin e ujësjellësit të lagjes Gecaj, përfshirë edhe atë të Shkollës së Ultë të Mesme ‘Trepça’.

Eliminimi i defekteve në sistemin furnizues në fjalë, pritet që të sjellë zgjidhje të përkohshme në rikthimin e furnizimit për objektin shkollor dhe disa familje përreth, ndërsaqë punimet sipas projektit, do të vazhdojnë deri në zgjidhjen afatgjatë të stabilizimit të furnizimit për tërë komunitetin.’-njofton Zyra për Media e KRU ‘Hidrodrini’-Pejë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...