15.7 C
Pec
E hënë, 25 Shtator, 2023

Xhudo/ Ekipi Olimpik po përgatitet në Slloveni

Ekipi Olimpik së bashku me shpresat olimpike nw xhudo  po përgatiten në Roglla të Sllovenisë për garat e ardhshme, me theks të veçantë, Kampionatin Evropian që do të mbahet në nëntor në Montpellier të Francës.

Përgatitjet do të zgjasin dy javë dhe më pas ekipi olimpik do të merr pjesë edh e në Baku Grand Slam për të vazhduar grumbullimin e pikëve olimpike.

Xhudistët pjesëmarrës:

Nora Gjakova;

Distria Krasniqi;

Laura Fazliu;

Akil Gjakova;

Loriana Kuka;

Flaka Loxha;

Shpati Zekaj;

Fatjona Kasapi;

Sidorela Dodaj;

Enise Zijade;

Rios Kuka;

Blin Kuka;

Jon Kuka;

Andi Reshitaj;

Rron Reshitaj.

Së bashku me xhudistët, atje janë edhe trajnerët Driton Kuka dhe Majlinda Kelmendi. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...