5.9 C
Pec
E diel, 10 Dhjetor, 2023

Gjermania forcon kontrollet kufitare me Poloninë dhe Republikën Çeke

Gjermania njoftoi të mërkurën se do t’i shtojë kontrollet e saj kufitare me Poloninë dhe Republikën Çeke për të luftuar imigracionin e paligjshëm mes një rritjeje të numrit të kërkesave për azil.

Masat e reja do të fillojnë menjëherë, tha Ministrja e Brendshme Nancy Faeser.

Njoftimi erdhi një ditë pasi bastisjet e policisë në Gjermani gjetën më shumë se 100 qytetarë sirianë brenda apartamenteve të kontrolluara në lidhje me një rrjet kontrabande, raporton Euronews/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...