7 C
Pec
E mërkurë, 29 Mars, 2023

33 raste të reja me Covid-19 dhe 234 raste aktive

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka publikuar numrin e personave të prekur me Covid-19 në 24 orët e fundit.

Sipas këtij instituti 33 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 në 24 orët e fundit, nga 137 testime të kryera. Ndërda janë gjithsej 234 raste aktive.

Sipas të dhënave të IKShP-së dhjetë persona janë hospitalizuar dhe se janë shëruar 31 persona.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...