10.3 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Bislimi takon Spence, në fokus të diskutimit projektet e përbashkëta

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim koordinatoren për Zhvillim të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Arnhild Spence.

Iniciativat, programet e projektet e përbashkëta ishin në fokus të diskutimit. Spence përsëriti gatishmërinë e 17 agjencive të Kombeve të Bashkuara që janë të pranishme në Kosovë për t`i mbështetur synimet e Qeverisë së Kosovës, njofton zyra për informim e Kryeministrit.

 

 

Bëhet e ditur se ministri Bislimi foli rreth masave të ndërmarra nga Qeveria, të cilat targetojnë e kanë qëllim zvogëlimin dhe eliminimin e pabarazive në shoqëri, si dhe angazhimin e përkushtimin për thellim të bashkëpunimit.

Iniciativat, programet e projektet e përbashkëta ishin në fokus të diskutimit/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...