26 C
Pec
E shtunë, 22 Qershor, 2024

36 mijë e 439 palestinezë të vrarë në Gaza

36 mijë e 439 palestinezë janë vrarë, dhe 82 mijë e 672 janë plagosur, që nga 7 tetori në Rripin e Gazës.

Kështu tha Ministria e Shëndetësisë e vendit, raporton The Guardian.

Ajo tha gjithashtu se në 24 orët e fundit janë vrarë 60 palestinezë dhe janë plagosur 220 të tjerë, si pasojë e sulmeve izraelite. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...