23.6 C
Pec
E diel, 21 Korrik, 2024

42 palestinezë të vrarë nga sulmet izraelite në veri të Gazës

Të paktën 42 persona janë vrarë në sulmet izraelite në distriktet al-Tuffah dhe al-Shati të Gazës, tha për Reuters Ismail Al-Thawabta, drejtori i zyrës së mediave qeveritare të Hamasit.

Një sulm izraelit në shtëpitë në al-Shati, një nga tetë kampet historike të refugjatëve të Rripit të Gazës, vrau 24 njerëz, tha zëdhënësi,raporton SkyNews.

18 palestinezë të tjerë u vranë në një sulm ndaj shtëpive në lagjen al-Tuffah.

Ushtria izraelite ka lëshuar një deklaratë të shkurtër duke thënë, “Pak kohë më parë, avionët luftarakë të IDF-së goditën dy objekte të infrastrukturës ushtarake të Hamasit në zonën e qytetit të Gazës”. /Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...