8.1 C
Pec
E diel, 25 Shkurt, 2024

Manchester United fiton ndaj Southampton 3-2

Manchester United ka realizuar fitore të vështirë por të rëndësishme ndaj Southampton me rezultat 3-2 në kuadër të xhiros së 29-të në Premier League.

Ky triumf në “Old Trafford” nënkupton dhe lehtësim për ekipin e trajnerit Solskjaer pasi po tentojnë të “blindojn” një vend që dërgon në Champions League stinorin tjetër.

Golat e shtëpisë u shënuan nga: Andreas Perreira 53′, Romelu Lukaku 59′, 88′. Mysafirët realizuan përmes; Yann Valery 26′, James Ward Prowse 75′.

Manchester United ndodhet në vendin e 4-të në klasifikim me 58pikë.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...