8.7 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

71 deputetë votojnë pro Projektligjin për punëtorët e arsimit shqip të viteve të 90-ta

Kuvendi i Kosovës ka votuar në lexim të dytë Projektligjin për punëtorët e arsimit shqip të viteve të 90-ta.

Pro këtij projektligji ishin 71 deputetë të Kuvendin të Kosovës

Kujtojmë se në lidhje me këtë projektligj SBASHK-u kishte mbajtur protesta dhe greva, teksa kishin paralajmëruar përshkallëzim të situatës nëse ky projektligj nuk votohet.

E nga FMN-ja ishin dhënë vërejtje për koston që mund të ketë Projektligji në fjalë.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...