14 C
Pec
E martë, 13 Prill, 2021

8 të vdekur e 256 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri kanë vdekur 8 persona ndërkaq janë shënuar 256 raste të reja si pasojë e COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 565 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 95,600 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 256 pacientë, 18 në terapi intensive, nga të cilët 6 pacientë janë të intubuar./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...