15.3 C
Pec
E diel, 26 Maj, 2024

85 vota deri në orën 11:00, asnjë në Zveçan

Kryesuesi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kreshnik Radoniqi, ka njoftuar se deri në orën 11:00, në Leposaviq kanë votuar 46 persona, shtatë në Zubin-Potok, asnjë në Zveçan dhe 32 në Mitrovicë të Veriut.

Në konferencën e dytë të mbajtur për procesin e votimit për apo kundër largimit të kryetarëve nga funksioni në katër komunat veriore, Radoniqi ka thënë se këto janë të dhënat që kanë pranuar nga Komisionet Komunave të Zgjedhjeve në këto komuna.

“Sipas të dhënave që kemi pranuar nga Komisionet Komunale të Zgjedhjeve në këto katër komuna, numri i qytetarëve që kanë votuar deri në orën 11:00 është si në vijim: Në Leposaviq kanë votuar 46 votues, në Zubin Potok 7, Zveçan 0 dhe Mitrovicë e Veriut 32 votues”, ka thënë ai.

Tutje Radoniqi ka bërë thirrje për qytetarët e këtyre komunave që ta shfrytëzojnë të drejtën e tyre për të marrë pjesë në procesin e votimit. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...