0 C
Pec
E martë, 2 Mars, 2021

ZGJEDHJET 2021

Aktualitetet

SPORT

Ardian Kozniku dhe Ante Mise në Kuvajt, Al-Arabi në kreun e tabelës

Legjenda e futbollit të Kosovës, Ardian Kozniku, si ndihmës trajner në skuadrën Al-Arabi SC në Kuvajt, po i shijon rezultatet e ekipit duke u...

Jon Ajeti flet për sfidat dhe problemet e gazetarisë sportive në AIPS

Asosacioni ndërkombëtar i Gazetarëve Sportivë, (AIPS), sot ka mbajtur mbledhje me të gjitha vendet anëtare të saj nga Evropa, përfshirë edhe Kosovën. Nikoqirë të...

Klubi serb tenton të futet ilegalisht në Kosovë, kthehet mbrapsht nga Policia

Klubi serb i hendbollit, RK Arilje, nuk është lejuar të futet në territorin e Kosovës nga policia kosovare dhe është kthyer mbrapsht në pikën...

Zidane zemërohet në konferencë për media rreth kontratës së Ramosit

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, është ngopur me pyetje rreth të ardhmes së kapitenit të skuadrës, Sergio Ramos. Çështja e kontratës së Ramos është...

Arianit Nikqi zgjidhet kryetar i ri i FBAK-ut

Arianit Nikqi, alpinisti njëkohësisht avokati i njohur pejan, është zgjedhur kryetar i ri i Federatës Bjeshkatare-Alpiniste të Kosovës. Në Kuvendin Zgjedhor që është përfaqësuar nga...

Dijon 0-4 Paris Saint-Germain, nota e Celinës dhe të tjerëve

Paris Saint-Germain ka shënuar fitore si mysafirë i Dijonit me rezultat të thellë 4-0 në kuadër të javës së 27-të në Ligue 1. Kampioni aktual...

KURIOZITETE

Rajoni

Arrijnë edhe 15 mijë vaksina antiCOVID në Shqipëri

Sonte kanë arritur në aeroportin e Rinasit në Tiranë edhe 15.210 dozat e vaksinave të kompanisë Pfizer. Në aeroport ishte i pranishëm edhe kryeministri shqiptar,...

20 të vdekur dhe 764 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit, në Shqipëri janë regjistruar 764 raste me coronavirus nga 2,714 testime të kryera. Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri bën të...

Varhelyi: Shqipëria ka plotësuar çdo kusht, gati për konferencën e parë ndërqeveritare

Komisionari për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Oliver Varhelyi deklaroi sot se Shqipëria i ka përmbushur të gjitha kushtet për mbajtjen e...

Bosnje e Hercegovina shënon Ditën e Pavarësisë

Bosnje e Hercegovina shënon sot 1 Marsin, Dita e Pavarësisë së vendit, ndërsa delegacionet zyrtare bënë homazhe për dëshmorët dhe presidentin e parë Alija...

Rama sot në Bruksel

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sot do të zhvillojë disa takime në Bruksel. Kryeministri i shoqëruar edhe nga ministrja e Punëve të Jashtme Olta Xhaçka...

Rrjetet Sociale

13,193FansaPëlqeje
656NdjekësitNdjek
5NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Muzike

BOTë

Sllovakia pranon dozat e para të vaksinës ruse

Sllovakia pranoi të hënën 200,000 dozat e para të vaksinës ruse kundër koronavirusit, Sputnik V. Ky është vendi i dytë i Bashkimit Evropian, pas Hungarisë,...

Finlanda shpall gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të infeksioneve në rritje

Qeveria finlandeze ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme si shkak i rritjes së infeksioneve të koronavirusit. Kryeministrja Sanna Marin javën e kaluar kishte marrë një vendim...

Gates ka një paralajmërim për ata që investojnë në Bitcoin

Bill Gates shprehu mendimin e tij për bitcoin, duke sugjeruar që kushdo që nuk është një njeri i pasur duhet të jetë i kujdesshëm...

Alarm i kuq për planetin

Synimet Kombëtare të Klimës (NDC) nuk janë afër arritjes së asaj që përcaktohet nga Marrëveshja e Klimës në Paris, e cila parashikon ngadalësimin e...

Itali: Kufizime më të ashpra kundër COVID-19 në Lombardi

Ministri italian i Shëndetësisë vendosi më shumë kufizime në disa rajone, përfshirë dhe Lombardinë, në kuadër të luftës kundër COVID-19. Njëzet rajone italiane janë ndarë...
- Advertisement -

SHOWBIZ

Rep-artisti i njohur shqiptar, Noizy, është ndër më të kërkuarit në mbrëmjet muzikore. Ai për vite të tëra ka qëndruar aktiv me prurjet e reja...
- Advertisement -

Kulture

Këngëtari i njohur Shkelzen Jetishi-Xeni sot kremton ditëlindjen

Një prej yjeve më të famshëm të këngës tonë shqipe Shkelzen Jetishi-Xeni sot kremton ditëlindjen. I dashur për publikun, adhuruesin e mirëfilltë të muzikës shqipe...

Shqipëri: Covid 19 i merr jetën regjisorit Kujtim Gjonaj

Ka ndërruar jetë në moshën 74 vjeçare si pasojë e koronavirusit regjisori i njohur shqiptar Kujtim Gjonaj. Regjisori Gjonaj ndodhej prej disa ditësh i shtruar...

Shpendi me një dedikim emocionues për kthimin e Armend Rexhepagiqit në skenë

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti po ndihet i lumtur me kthimin e artistit, Armend Rexhepagiqi në skenë. "Jam i lumtur që Armend Rexhepagiqi është artist...

FUN

E dini sekretin e ditës së parë të marsit

Ndërsa ditët e ftohta dalëngadalë po largohen (le të shpresojmë), të gjithë njerëzit ëndërrojnë për pranverën dhe verën me më shumë diell (edhe pse...

Përtacia, sëmundje fizike ose mendore. Por ka edhe një dembelizëm pozitiv

Një gjë është përtacia e plogësht, pa dëshirën për të bërë gjë dhe pa kurajë. Një gjë tjetër është përtacia për të mbrojtur veten...

Alarm i kuq për planetin

Synimet Kombëtare të Klimës (NDC) nuk janë afër arritjes së asaj që përcaktohet nga Marrëveshja e Klimës në Paris, e cila parashikon ngadalësimin e...

AUTO & TECH

Logo re e Peugeot

Logoja e re duhet të duket më moderne dhe të shoqërojë hapin në të ardhmen e elektrizuar të markës së makinave. Peugeot. ka prezantuar logon...

Huawei ka në plan të prodhojë vetura elektrike dhe e para mund të mbërrijë këtë vit

Gjiganti kinez, Huawei ka në plan të prodhojë vetura elektrike nën markën e vet dhe disa nga modelet mund ti lansojë që këtë vit. Kështu...

WhatsApp me masa të rrepta për përdoruesit që nuk pajtohen me politikën e re të privatësisë

Përdoruesit e WhatsApp që nuk bien dakord me politikën e përditësuar të privatësisë të shërbimit në pronësi të Facebook përballen me mundësinë e humbjes...

MË TË FUNDIT

Mbi 300 të nominuar për Çmimin Nobel për Paqe

Komiteti Norvegjez i Nobelit tha se ka marrë 329 nominime për Çmimin Nobel për Paqe, në vitin 2021. Organizata me seli në Oslo tha se...

Ngritet kallëzim penal ndaj djalit të Nenad Rashiqit

Të hënën e kaluar, më 22 shkurt, ndodhi një rrahje në Llapnasellë të Graçanicës ku ishte i përfshirë edhe djali i politikanit serb Nenad...

Lajçak takon komandantin e KFOR-it: Mundësi e mirë për të konfirmuar unitetin tonë të fortë transatlantik

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Mirosllav Lajçak është takuar sot edhe me komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Franco Federici. “Sot u takova me ambasadorin...

Sllovakia pranon dozat e para të vaksinës ruse

Sllovakia pranoi të hënën 200,000 dozat e para të vaksinës ruse kundër koronavirusit, Sputnik V. Ky është vendi i dytë i Bashkimit Evropian, pas Hungarisë,...

Arrijnë edhe 15 mijë vaksina antiCOVID në Shqipëri

Sonte kanë arritur në aeroportin e Rinasit në Tiranë edhe 15.210 dozat e vaksinave të kompanisë Pfizer. Në aeroport ishte i pranishëm edhe kryeministri shqiptar,...

Numërohen mbi 18 mijë vota me kusht, LVV merr mbi 9 mijë vota

Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate (QNR) është duke vazhduar procesi i numërimit të votave me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta. Sipas...

Ardian Kozniku dhe Ante Mise në Kuvajt, Al-Arabi në kreun e tabelës

Legjenda e futbollit të Kosovës, Ardian Kozniku, si ndihmës trajner në skuadrën Al-Arabi SC në Kuvajt, po i shijon rezultatet e ekipit duke u...

Në takim më Lajçakun, Kosnett: Qëllimi ynë marrëveshja gjithëpërfshirëse Kosovë-Serbi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, ka zhvilluar sonte një takim me Përfaqësuesin e  Posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi,...

Kurti, flet ndaras pas takimit me Lajçak: Dialogu vazhdon të jetë prioriteti ynë i katërt

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është deklaruar pas takimit që pati me ndërmjetësuesin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. “Më informoi me procesin...

Jon Ajeti flet për sfidat dhe problemet e gazetarisë sportive në AIPS

Asosacioni ndërkombëtar i Gazetarëve Sportivë, (AIPS), sot ka mbajtur mbledhje me të gjitha vendet anëtare të saj nga Evropa, përfshirë edhe Kosovën. Nikoqirë të...

MË TË SHIKUARAT

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...