2 C
Pec
E shtunë, 27 Shkurt, 2021

ZGJEDHJET 2021

Ekipi i Lutfi Hazirit i “kundërpërgjigjet” Hotit

Në Lidhjen Demokratike të Kosovës kanë filluar të bëhen publike preferencat për të parin e partisë vetëm pak ditë pasi është caktuar data e...

Aktualitetet

Sot pritet të përmbyllet procesi i rinumërimit të vendvotimeve

Sot pritet të përmbyllet procesi i rinumërimit të vendvotimeve dhe vlerësimit të pakove të supozuara me fletëvotime të ardhura nga jashtë. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir...

SPORT

Ibrahimovic i bën thirrje LeBron Jamesit dhe atletëve të tjerë që të qëndrojnë sa më larg politikës

Zlatan Ibrahimovic thotë se është një “gabim” për atletë si LeBron James për të diskutuar çështje politike pasi ylli i Milanit beson se ikona...

Rashica asiston në fitoren e Werderit

Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica ka kontribuar me asistim në fitoren 2:1 të Werder Bremenit ndaj Eintracht Frankfurtit. Ndeshja hapëse e xhiros së 23-të...

Hidhet shorti për 1/8-tën e Ligës së Evropës, Man Utd-Milan kryendeshja e kësaj faze

Në Nyon të Zvicrës është hedhur tashmë shorti për fazën e 1/8-tës në Ligën e Evropës, ndërsa ekipet kanë mësuar kundërshtarët e tyre. Klube të...

Orari i takimeve të javës së 22-të në Superligë

Është caktuar orari i ndeshjeve të xhiros së 22-të në Superligë. Kjo xhiro do të zhvillohet në tri ditë, me ndeshjen hapëse Trepça’89 – Prishtina,...

Klubet që kanë kaluar tutje në Ligën e Evropës: Shorti, datat e takimeve dhe gjithçka tjetër që duhet të dini

Janë caktuar tashmë 16 klubet që janë kualifikuar në Ligën e Evropës. Ajo që bie në sy është se në garë kanë mbetur klube nga...

Zhvillohen sot dy takime në Superligën e Kosovës, vëmendja në derbin drenicas

Gjatë ditës së sotme, në orar të zhvillohen edhe dy ndeshjet e mbetura të javës së 21-të në Superligën e Kosovës në futboll. Java e...

KURIOZITETE

Rajoni

Shqipëri: 20 të vdekur dhe 916 raste të reja nga COVID 19

Tjetër numër i lartë viktimash nga COVID në 24 orët e fundit në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se kanë ndërruar jetë...

Tetë të vdekur dhe 554 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 3,477 teste, ndërsa janë regjistruar 554 raste të reja me COVID-19. Në Shkup...

Mjekët e Shqipërisë thirrje qeverisë: Mbyllni një muaj shkollat, lokalet dhe urbanët

Shqipëria është në situatën më kritike nga pandemia e Covid-19. Përhapja e koronavirusit dhe humbjet e jetëve janë në nivele alarmante. Mjekët i bëjnë...

Ajdari: Qëllimi është që ti shohin shqiptarët e përgjakur dhe ti shohin shqiptarët e burgosur

Qindra qytetarë kanë protestuar në rrugët e Shkupit. Protesta ka ndodhur kundër vendimit të Gjykatës Penale për rastin “Monstra”. Organizatori i protestës Bedri Ajdari, iu bëri...

Fillojnë protestat për rastin “Monstra” në Shkup

Me moton “Drejtësi dhe liri” kanë filluar protestat e sotme kundër vendimit të Gjykatës Penale për rastin “Monstra”. Protestat e sotme janë organizuar nga familjarët...

Rrjetet Sociale

13,181FansaPëlqeje
656NdjekësitNdjek
5NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Muzike

BOTë

SHBA: Princi saudit miratoi vrasjen e Khashoggit

Një raport i inteligjencës amerikane ka implikuar princin saudit të kurorës, Mohammed bin Salman, në vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi më 2018. Në raportin e...

Merkel refuzon të vaksinohet kundër COVID-19, ka një arsye mjaft të fortë

Merkel ka refuzuar që të marrë dozën e parë të vaksinës AstraZeneca apo Biontech duke i lënë radhë më të moshuarve apo kategorive të...

Ish-mbreti spanjoll ia kthen shtetit katër milionë euro taksa

Ish-mbreti i Spanjës, Juan Carlos, i cili në gusht u largua nga shteti pas disa skandaleve, është pajtuar që të paguajë 4 milionë euro...

Sulmi i SHBA-së në Siri vret një nga milicët dhe plagos disa të tjerë

Një sulm ajror amerikan në Siri ‘shënjestroi’ objektet që i përkisnin një grupi të fuqishëm të armatosur irakian të mbështetur nga Irani, duke lënë...

Bloomberg: Raporti i Inteligjencës amerikane zbulon se “Princi i Kurorës Saudite, i përfshirë në vrasjen e Khashoggit”

Një raport i inteligjencës amerikane që pritet të deklasifikohet të premten implikon Princin e Kurorës të Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman, në miratimin e...
- Advertisement -

SHOWBIZ

Këngëtarja me prejardhje shqiptare, Rita Ora, para pesë vitesh kishte marrë pjesë në audicionet e fshehta në “The Voice of Germany”. Në këtë emision, ajo...
- Advertisement -

Kulture

UNESCO-ja thyen heshtjen, paralajmëron riparime në Kalanë e Novobërdës

Përderisa për disa muaj s’u kishte kthyer përgjigje institucioneve të vendit, UNESCO-ja më në fund është zotuar se sapo të përmirësohen kushtet atmosferike, kompania...

Zbukurimi i mureve që ua ngulim sytë gjatë pandemisë

Nëse keni qenë duke shikuar ekspertët dhe komentuesit duke u shfaqur në televizion nga shtëpitë e tyre, vëmendja e tyre e shtuar në dekor...

Kanguri mbi 17-mijëvjeçarë bëhet vepra më e vjetër artistike në Australi

Shkencëtarët kanë konfirmuar se një pikturë kanguri në një strehë shkëmbi ranor në rajonin e largët Kimberley në Australinë Perëndimore është 17 mijë e...

FUN

Harroi ku e kishte parkuar, gjermani gjeti makinën pas tre javësh

Një burrë nga qarku i Bentheim (Saksonia e Ulët) parkoi makinën e tij në një garazh parkimi në Osnabrück të Gjermanisë në fillim të...

Mbetën të hutuar kur panë atë që dukej si një tornado, por u befasuan kur kuptuan se ishte një tjetër fenomen i rrallë

Shoferët dhe jo vetëm në Argjentinë kanë mbetur të habitur kur zbuluan një tufë mushkonjash që kishin krijuar një formacion të tmerrshëm si tornado...

Momenti dramatik dhe i pashpjegueshëm kur një vajzë e vogël tërhiqet nën shtrat

Pamjet rrëqethëse nga kamera e mbikëqyrjes në dhomën e fëmijëve u bë virale në TikTok. Gjegjësisht, babai i një vajze dy vjeçare postoi një video...

AUTO & TECH

WhatsApp me masa të rrepta për përdoruesit që nuk pajtohen me politikën e re të privatësisë

Përdoruesit e WhatsApp që nuk bien dakord me politikën e përditësuar të privatësisë të shërbimit në pronësi të Facebook përballen me mundësinë e humbjes...

Vjen Cupra Formentor VZ5 me 390 kuaj-fuqi

Prodhuesi spanjoll i makinave sportive ka zbuluar kryqëzorin e tij më të fuqishëm. Deri kohët e fundit, Formentor më i fuqishëm ishte me motor 2.0-litra...

Hyundai lanson modelin Ioniq 5

Hyundai ka shpalosur veturën e parë tërësisht elektrike nën brendin Ioniq. Me dizajn të veçantë që paralajmëron elektrifikimin e brendit korean, Ioniq 5 ka...

MË TË FUNDIT

MPJ e Rusisë: Jemi të brengosur për retorikën radikale të shqiptarëve pas fitores së VV-së

Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Maria Zakharova, ka thënë se është e brengosur me retorikën gjithnjë e më radikale të...

Ibrahimovic i bën thirrje LeBron Jamesit dhe atletëve të tjerë që të qëndrojnë sa më larg politikës

Zlatan Ibrahimovic thotë se është një “gabim” për atletë si LeBron James për të diskutuar çështje politike pasi ylli i Milanit beson se ikona...

Ekipi i Lutfi Hazirit i “kundërpërgjigjet” Hotit

Në Lidhjen Demokratike të Kosovës kanë filluar të bëhen publike preferencat për të parin e partisë vetëm pak ditë pasi është caktuar data e...

Një vit nga vrasja e Qerim Kelmendit

Sot bëhen një vit nga vrasja e ish-ushtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Qerim Kelmendi. Në mesnatën e 27 shkurtit të vitit të kaluar në...

Sot pritet të përmbyllet procesi i rinumërimit të vendvotimeve

Sot pritet të përmbyllet procesi i rinumërimit të vendvotimeve dhe vlerësimit të pakove të supozuara me fletëvotime të ardhura nga jashtë. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir...

Shtetet ku kosovarët mund të udhëtojnë pa viza

Pasaportat janë të nevojshme nëse dëshironi të udhëtoni jashtë vendit pasi ato verifikojnë identitetin dhe kombësinë tuaj. Ato i japin bartësit kalim të sigurt...

Vuçiq: Prishtinës nuk po i pëlqen marrëveshja e Uashingtonit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka vazhduar të flasë për dialogun dhe, siç thotë ai, qëndrimin e Prishtinës dhe paralajmërimet se Brukseli dhe Uashingtoni...

Rashiq: Kurti mund të ketë sukses në dialog me serbët lokal

Kryetari i Partisë Demokratike Progresive (PDS), Nenad Rashiq, thotë ideja e kandidatit për kryeministër nga Vetëvendosje, Albin Kurti, për dialog  nga poshtë me serbët...

7,321 raste aktive me coronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se numri total i rasteve pozitive është 68.351 raste nga 300.198 persona...

Vendi rrezikon të zhytet në krizë shkaku i postit të presidentit

Vendi mund të zhytet në një krizë institucionale në mungesë të një presidenti konsensual, krejt kjo për faktin se partitë politike nuk janë të...

MË TË SHIKUARAT

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...