13 C
Pec
E mërkurë, 24 Shkurt, 2021

ZGJEDHJET 2021

Aktualitetet

SPORT

Gjilani dhe Ballkani dhurojnë spektakël – por nuk ka fitues në stadiumin e qytetit

Gjilani ka arritur që në frymën e fundit të marrë një pikë të artë në shtëpi në përballjen ndaj Ballkanit që përfundoi 1-1 në...

Prishtina me triumf komod në derbin ndaj Dritës

Takimi ndërmjet Prishtinës dhe Dritës ka qenë kryesfida e javës së 21-të në futboll që u zhvillua të mërkurën në stadiumin “Fadil Vokrri”. Skuadra vendase...

Chelsea dhe Bayern me fitore

Chelsea ka bërë hap të madh drejt kualifikimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Të martën mbrëma në Bukuresht të Rumanisë, skuadra londineze e...

Qeveria spanjolle jep leje për zhvillimin e ndeshjes me Kosovën në Spanjë

Qeveria e Spanjës e ka dhënë lejen për zhvillimin e ndeshjes kualifikuese për Botërorin 2022 mes Kombëtares spanjolle dhe asaj kosovare në Spanjë, duke...

Formacionet e mundshme: Lazio përballë Bayern Munichut

Lazio është nikoqir i Bayern Munichut në sfidën e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve që zhvillohet në Stadio Olimpico të...

Fiton Juventus, Ronaldo arrin shifrën e 25 golave për edicionin e 14-të rresht

Me dy golat e shënuar të hënën mbrëma në fitoren 3:0 të Juventusit ndaj Crotones, superylli portugez, Cristiano Ronaldo ka arritur një shifër të...

KURIOZITETE

Rajoni

Shqipëri, 19 të vdekur dhe 1,021 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 1021 raste të reja me COVID-19 në 3897 testime të kryera. Ministria e Shëndetësisë...

PD arrin marrëveshje për koalicionin, “Aleanca për Ndryshim” garon me 14 parti

14 forca politike të udhëhequra nga Partia Demokratike do të jenë pjesë e koalicionit “Aleanca për Ndryshim”. Koalicioni do të ketë në përbërje dhe...

Dorëzohet ish-shefi i policisë maqedonase, Sasho Mijallkov

Ish-drejtori i policisë sekrete maqedonase, Sasho Mijallkov, u paraqit të martën në Prokurorinë e Shkupit, për të marrë vendimin e arrestit shtëpiak, pas dy...

15 të vdekur dhe 1039 raste me Covid-19 gjatë 24 orëve në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri,  ju bën apel qytetarëve të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19, vendosni maskën...

Rama: Shumë shpejt do të nisë vaksinimi masiv

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është shprehur sot se shumë shpejt do të nisë vaksinimi masiv në Shqipëri. Kreu i qeverisë në një konferencë me...

Rrjetet Sociale

13,171FansaPëlqeje
656NdjekësitNdjek
5NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Muzike

BOTë

Francë, përkeqësohet situata si pasojë e COVID-19, pritet ashpërsimi i masave

“Situata në luftën kundër COVId-19 po degradon në Francë dhe është shumë shqetësuese në dhjetëra rajone”, deklaroi sot zëdhënësi i qeverisë franceze, Gabriel Attal. ”Ky...

Gjermania dhe Holanda zbulojnë 23 tonë kokainë, vlera e së cilës arrin në miliarda euro

Zyrtarë të Doganës së Gjermanisë kanë gjetur më shumë se 16 tonë me kokainë, në kontejnerët që kishin arritur në portin e Hamburgut nga...

Merkel: Ne jemi në valën e tretë, duke zbutur me kujdes masat

Gjermania është në valën e tretë të pandemisë së virusit korona, paralajmëroi sot kancelarja Angela Merkel, duke iu drejtuar deputetëve të Unionit të saj...

Në Katar rinisin bisedimet për paqen afgane

Bisedimet për paqe në mes të talibanëve dhe Qeverisë afganë janë rikthyer në Katar pas më shumë se një muaji, si pasojë e përshkallëzimit...

Shteti që ka regjistruar vetëm një viktimë nga COVID-19

Derisa shumë shtete po regjistrojnë qindra mijëra viktima nga COVID-19, Butani aktualisht është i vetmi vend në botë ku vetëm një person ka vdekur...
- Advertisement -

SHOWBIZ

Nëse dëshironi të “skalisni” trupin, do t’ju zhgënjejmë, sepse pa u lodhur nuk ka as muskuj të mirë. Lajm i mirë është që ekzistojnë ushtrime...
- Advertisement -

Kulture

Dita Ndërkombëtare e Gjuhës Amtare, Kushi: Thesar i përbashkët, ta promovojmë brez pas brezi

Tiranë - 21 shkurti është caktuar nga UNESCO si Dita Ndërkombëtare e Gjuhës Amtare dhe kremtohet në të gjitha vendet e botës. Ministrja e Arsimit,...

Haxhi Zeka, prijës ushtarak i shumë luftërave

Haxhi Zekë Byberi, i njohur në histori si Haxhi Zeka, ka qenë ndër organizatorët e Lidhjes së Prizrenit dhe përkrahës i krahut autonomist të...

119 vjet nga vrasja e atdhetarit Haxhi Zeka

Një prej figurave të Lëvizjes Kombëtare Shqiptare gjatë shekullit XIX, ishte Haxhi Zeka. Një luftëtar dhe atdhetar i pranuar nga të gjithë patriotët e kohës,...

FUN

Me rollera në mbrojtje të ligjit, policët ua vështirësojnë aktivitetin keqbërësve

Policia në qytetin më të madh të Pakistanit, Karaçi, e ka themeluar njësinë e policëve të pajisur me këpucë me rrota në përpjekje për...

Rreth 2.500 gjuhë në botë drejt zhdukjes

Aktualisht ekzistojnë rreth 7 mijë gjuhë në botë dhe afërsisht 2.500 prej tyre po përballen me rrezikun e zhdukjes, paralajmëroi një përfaqësues i Organizatës...

Në Berlin do të ndërtohet një objekt fetar që do t’i bëjë bashkë myslimanët, krishterët dhe hebrenjtë

Në vendin e një kishe të shkatërruar nga regjimi komunist i Gjermanisë Lindore, një objekt i ri fetar do të ndërtohet, i cili do...

AUTO & TECH

Kapitali i tregut së Bitcoinit kap vlerën e 1,000,000,000,000 dollarëve

Vlera totale e kapitalit të tregut së Bitcoinit arriti në 1 trilion dollarë, duke mbyllur një javë të mirë. Kjo kriptovalutë ka arritur vlerën...

Audi i ri elektrik doli të jetë më e shpejtë se Formula 1

Audi ka vendosur të tregojë se sa e shpejtë është risia e saj elektrike e sapo zbuluar. Gara e shpejtësisë midis Audi dhe Formula 1...

Bitcoin arrin rekord të ri

Kriptovaluta më e popullarizuar në botë, Bitcoin, ka arritur përsëri vlerë rekorde të shtuënën në tregun aziatik. Vlera e kësaj valute shkoi në 56.620 dollarë,...

MË TË FUNDIT

Francë, përkeqësohet situata si pasojë e COVID-19, pritet ashpërsimi i masave

“Situata në luftën kundër COVId-19 po degradon në Francë dhe është shumë shqetësuese në dhjetëra rajone”, deklaroi sot zëdhënësi i qeverisë franceze, Gabriel Attal. ”Ky...

Shqipëri, 19 të vdekur dhe 1,021 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 1021 raste të reja me COVID-19 në 3897 testime të kryera. Ministria e Shëndetësisë...

KFOR-i nesër zhvillon disa trajnime me helikopterë në gjithë Kosovën

Ditën e enjte, KFOR-i do të zhvillojë një stërvitje rutinore trajnimi që përfshinë helikopterë të shumtë në të gjithë Kosovën. Në njoftimin e bërë për...

PD arrin marrëveshje për koalicionin, “Aleanca për Ndryshim” garon me 14 parti

14 forca politike të udhëhequra nga Partia Demokratike do të jenë pjesë e koalicionit “Aleanca për Ndryshim”. Koalicioni do të ketë në përbërje dhe...

Vuçiq thotë se Srpska nuk organizoi rrahjen e djalit të Rashiqit, akuzon Kurtin

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, në një konferencë për media i ka dalë në mbrojtje Listës Serbe të Goran Rakiqit duke thënë se partia...

Vetura e vjedhur në Pejë gjendet në Mitrovicë, Policia arreston të dyshuarin

Njësitet policore në kuadër Stacionit Policor Jugu në Mitrovicë, gjatë natës së datës 24 shkurt 2021, kanë identifikuar dhe arrestuar një person të dyshuar...

KDI: Aksioni i sotëm dëshmi që Kosova është thellë e zhytur në korrupsion

Instituti Demokratik i Kosovës vlerëson faktin se pas një periudhe relativisht të gjatë kur dukej se Prokuroria e Shtetit po kalonte nëpër një fazë...

Palmer: Angazhimi i SHBA në Ballkan, i pandryshuar

Departamenti amerikan i Shtetit tha se interesat e Shteteve të Bashkuara në Ballkanin Perëndimor janë të qëndrueshme dhe strategjia e tyre ndaj këtyre vendeve...

Anulohen mbi 14 mijë vota të diasporës, pranohen mbi 50 mijë

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon numërimi i votave të diasporës. Në QNR janë pranuar 50036 vota nga diaspora, ndërsa deri më tani...

Ministri Selimi për aksionin e sotëm: Krenar me Prokurorinë e Policinë

Ministri në detyrë i Drejtësisë, Selim Selimi e ka komentuar aksionin e sotëm të Policisë së Kosovës në Ministrinë e Bujqësisë. Selimi ka ofruar përkrahje...

MË TË SHIKUARAT

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...