20.8 C
Pec
E shtunë, 30 Shtator, 2023

A ka gjasa Kosova për kualifikimin historik

Kosova ka arritur një barazim të madh ndaj Zvicrës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

Ndeshja e zhvilluar sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” përfundoi me rezultatin 2:2.

Kosova mbetet e parafundit në Grupin I dhe tani ka katër pikë, aq sa ka edhe Bjellorusia një pozitë më lartë.

Zvicra prin me 11 pikë, dy më shumë se Rumania dhe tri më shumë se Izraeli.

Duke marrë parasysh renditjen, “Dardanët” janë ende në lojë për të siguruar një kualifikim historik/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...