18.2 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

A po thyhet bllokada serbe përkundër taksës! Thaçi, Vuçiq dhe Hahn takohen më 16 shkurt

Komisioni Europian njofton se komisioneri europian, Johannes Hahn së bashku me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe presidentin Serb, Aleksander Vuçiq do të marrin pjesë në Konferencën e Sigurisë në Munchen. 

Përveç komisionerit Hahn dhe presidentëve Thaçi e Vuçiq, pjesë e konferencës do të jetë edhe Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Federica Mogherini. 

Në këtë konferencë do të marrin pjesë 35 udhëheqës botëror, 50 ministra të jashtëm dhe 30 ministra të mbrojtës. 

Në mesin e tyre do të jetë edhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, Nënpresidenti amerikan, Mike Pence dhe Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov.  /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...