10.4 C
Pec
E shtunë, 25 Mars, 2023

Abazi deklarohet pasi u mor në pyetje nga Prokuroria Speciale për rastin Dehari

Deputeti i Vetëvendosjes, Haki Abazi është deklaruar pas marrjes në pyetje nga Prokuroria Speciale për deklaratat e tij për rastin Dehari.

Abazi nuk ka dhënë detaje se për çka është pyetur në Prokurorinë Speciale.

“Ashtu siç e ka dhënë deklaratën time në hollin e Kuvendit është çështje e Prokurorisë që të merret më këtë e të realizojë drejtësinë. Nuk mundem më dhëne asnjë informacion mbi këtë çështje, meqë janë çështje të hetuesisë dhe të prokurorisë. Por, ajo çfarë them unë si deputet edhe si qytetarë i lirë i Republikës së Kosovës, të cilit i garantohet e drejta e fjalës, nuk do të ndalëm pavarësisht limitimeve që mund të ekzistojnë, nga presioni deri në realizimin e të drejtave të mia si deputet dhe si qytetarë në një shoqëri normale”, ka thënë Abazi.

Ai ndër tjerash, tha se presioni mund të shkojë në drejtime të ndryshme. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...