3.2 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Abazoviqi i gëzohet lajmit që Këshilli i BE-së miratoi liberalizimin e vizave për Kosovën

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, i është gëzuar lajmit që Këshilli i Ministrave të BE-së e ka miratuar në lexim të parë propozimin për liberalizim të vizave për Kosovën.

Sipas tij, ky është lajm i mirë për Kosovën dhe për të gjithë Ballkanin Perëndimor.

“Lajm i mirë për fqinjët tanë, por edhe për të gjithë Ballkanin Perëndimor! Mali i Zi mirëpret vendimin e Këshilli të BE-së për dhënien e dritës jeshile për heqjen e regjimit të vizave për qytetarët e Kosovës”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...