2.7 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Abbott dhe shefi i EULEX-it bisedojnë për situatën në veri

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nichlas Abbott, ka thënë se për të ishte kënaqësi të takohej me shefin e ri të Misionit të EULEX-it në Kosovë, Giovanni Pietro Barbano.

Abbott, me anë të një cicërime në Twitter, ka theksuar kanë diskutuar për situatën politike në komunat veriore të vendit.

“Diskutuam situatën në veri të Kosovës dhe ritheksova mbështetjen e plotë të Mbretërisë së Bashkuar për rolin e EULEX-it dhe bashkëpunimin e mirë të vazhdueshëm ndërmjet ambasadës sonë dhe EULEX-it”, ka thënë Abbott/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...