25.3 C
Pec
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

Abbott emërohet ambasador i Britanisë së Madhe në Shqipëri, shërbeu edhe në Kosovë


Ambasada e Britanisë së Madhe në Shqipëri, ka njoftuar se Nicholas Abbott do të jetë ambasadori i ri britanik në Tiranë.

Në njoftimin e ambasadës britanike bëhet e ditur se Abbott do të nisë punën e tij në Tiranë në shtator të këtij viti

“Ai ka punuar në Evropë dhe Lindjen e Mesme dhe sjell një përvojë të jashtëzakonshme edhe si Ambasadori i Madhërisë tij në Kosovë”, thuhet në njoftim.

Abbott ishte ambasador i Britanisë në Kosovë deri në fund të shkurtit të këtij viti, për t’ia liruar vendin ambasadorit të ri, Jonathan Hargreaves, i cili postin e mori më 5 mars./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...