24.2 C
Pec
E shtunë, 19 Qershor, 2021

Abdixhiku kritikon Programin qeveritar: Mungon ambicia, dokument sipërfaqësor

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, e ka kritikuar Programin e Qeverisë Kurti, duke thënë se është një dokument sipërfaqësor dhe pa ambicie.

Sipas tij, programi i prezantuar nga Qeveria e Kosovës, është dokumenti më jopërmbajtësor që ka lexuar ndonjëherë.

Në politikën e jashtme, Abdixhiku tha se Qeveria gjithashtu tregon mungesë vizioni në programin qeveritar.

Sipas tij, deklaratat “do të bëjë politika të mira” nuk janë masa por vetëm parulla. /Njeshi/

 

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...