26.4 C
Pec
E hënë, 15 Korrik, 2024

Abdixhiku nga selia e BIK-ut: Një shoqëri që beson në zot, përkujdeset për familjen, atdheun dhe vendin është shoqëri që ka prosporitet

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ua ka uruar festën e Kurban Bajramit të gjithë besimtarëve myslimanë, nga selia e BIK-ut.

Abdixhiku tha se kjo festë kujton vlerat e larta njerëzore ndaj krijuesit.

“Sot me bashkëpunëtor të LDK-së urova myftiun Tërrnava dhe të gjithë qytetarët e Kosovës, kjo festë na kujton vlerat me të larta njerëzore, sakrificen ndaj krijuesit,solidaritetin ndaj njerëzve dhe mirësinë ndaj njëri tjetrit. Një shoqëri që beson në ZOT e që perkujdeset për familjen e për njëri tjetrin për atdheun vendin është shoqeri që ka prosporitet”. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...