6.2 C
Pec
E premte, 31 Mars, 2023

Abdixhiku: Skandalet me Berishajn dhe Ivanoviqin nuk mund të kalohen në heshtje – duam shkarkim dhe kërkim falje

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka kritikuar sërish Qeverinë e Kosoës lidhur me qështjen e ambasadorit Martin Berishaj dhe Oliver Ivanoviqit.

Abdixhiku përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se është ende në pritje të veprimeve, derisa ka thënë se kjo Qeveri po amniston Martin Berishajn e po rehabilition Oliver Ivanoviqin.

“Skandalet si këto s’mund të kalohen në heshtje. Ato s’mund të mbyten as nga zhurma e paaftësisë së pushtetit. Do të vazhdojmë të kërkojmë shkarkim për të parin e kërkim falje për lartnimin e dhimbshëm të të fundit”, ka shkruar Abdixhiku.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...