2.3 C
Pec
E hënë, 22 Prill, 2024

Abdixhiku takohet me ambasadorin amerikan: Koordinimi me aleatët garancë e sigurisë sonë nacionale

Zhvillimet politike të fundit në vend ishin temë në takimin ndërmjet Kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ambasadorit amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier.

Theks i veçantë i diskutimeve, siç njoftoi Abdixhiku, ishte situata e sigurisë në në Republikën e Kosovës.

“LDK beson se koordinimi i ngushtë i institucioneve të vendit me aleatët tanë strategjik është garancë e sigurisë sonë nacionale dhe e rrugëtimit tonë euroatlantik”, ka shkruar Lumir Abdixhiku./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...