10.4 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Abuzimi seksual, shoqëria civile marshon në Tiranë(Video)

Dhjetëra pjesëtarë të shoqërisë civile kanë marshuar sot në Tiranë kundër dhunës ndaj grave dhe vajza, duke marrë shkasë nga rasti i 13 vjeçares së abuzuar në Kavajë.

Me një banderolë të madhe me një hashtag: ‘Nuk luhet përdhunimesh’, ata po marshojnë në drejtim të Drejtorisë së Policisë së Tiranës,transmeton ora news.

Më shumë se një javë më parë u publikua skandali në shkollën publike “Rilindja”, në Kavajë ku një vajzë 13 vjeçe ishte abuzuar seksualisht nga rreth 8 djem të shkollës

https://www.youtube.com/watch?v=5lYykCkSKv4
]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...