18.8 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

AC/DC me koncerte të reja, mësohet formacioni i ri

AC/DC e kanë ndarë një fotografi të formacionit të tyre të ri.Bendi legjendar do të bashkohet për turneun e tyre të parë pas tetë vjetësh.

Pjesë aktuale e bendit janë vokalisti Brian Johnson, kitaristi dhe vokalisti tjetër, Angus Young, kitaristi i ritmit, Steve Yogung, bateristi Matt Laug, si dhe basisti Chris Chaney.

Stevie Young është nipi i Angusit, dhe ka disa vite që luan me bendin, duke startuar me ta pasi Malcolm Youngu, tashmë i ndjerë, ishte diangostiuar me demencë.

Ndërkaq, Laugu kishte debutuar me bendin në tetor pasi që bateristi Phil Rudd kishte zbuluar që nuk do të performonte me ta./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...