15 C
Pec
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Adelina Ismaili rikthehet në skenë me Elita 5, performojnë ‘live’ hitet e vjetra së bashku

Nata e Prishtinës u ndriçua me rikthimin triumfues të Adelina Ismailit në skenën muzikore, pasi ikona e muzikës shqiptare ka zgjedhur hapjen e klubit të ri të natës, “Loby Club”, për të shënuar rikthimin e saj. Atmosfera elektizuese që ajo ka krijuar me performancën e saj do të mbahet mend për kohë të gjatë nga të pranishmit.

Adelina është bashkuar në skenë me grupin legjendar Elita 5, me të cilët ka ndarë jo vetëm skenën por edhe rrugëtimin drejt suksesit në karriera të shquara për të dyja palët.

Performanca e tyre e përbashkët e hitit “Sajzeza” ishte një moment kulmor i mbrëmjes, i cili i bëri të pranishmit të kujtohen dhe të kërcejnë nën ritmet e këngëve që kanë shënuar kohën e tyre.

Në pamjet e publikuara në rrjetet sociale, Adelina shfaqet tërë energji, duke i dhënë jetë skenës dhe duke ndezur atmosferën e nxehtë të klubit. Performanca e saj e jashtëzakonshme bashkë me grupin Elita 5 shënoi një natë të veçantë për adhuruesit e muzikës dhe kulturës së natës në kryeqytetin e Kosovës.

Fansat dhe përkrahësit e Adelina Ismailit janë shprehur tejet të entuziazmuar për kthimin e saj dhe energjinë që ajo përcolli në skenë. Ky rikthim simbolizon jo vetëm një kujtesë të hitit të dikurshëm, por edhe një rifillim të mundshëm të një jete artistike të mbushur me këngë dhe emocione të reja.

“Loby Club” pati nderin të jetë vendi ku u bë ky rikthim i madh dhe pa dyshim që do të mbahet si një ndër momentet më të veçanta të klubit që sapo ka hapur dyert e tij për publikun. Me Adelina Ismailin në vëmendjen qendrore, muzika dhe arti shqiptar vazhdojnë të mbeten gjallë dhe vibrues në zemrat e të gjithëve./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...