9.1 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Ademi: 5,000 euro shpërblim kush ka fakte për kurdisje!

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka bërë të ditur më herët që çdo kushë që posedon fakte për trukime të ndeshjeve dhe ato i deponon në FFK do të shpërblehet me 5,000 euro.

Prejse Kosova është pranuar në UEFA dhe FIFA, FFK-ja ka marrë aksion për hetim të çdo ndeshjeje ku mund të ketë dyshime për kurdisje.

Zyrëtaret e Federatës, kanë mbajtur shumë ligjerata me gjyqtarë e zyrtarë të futbollit për vetëdijesim kundër këtij fenomeni.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...