5.4 C
Pec
E enjte, 18 Prill, 2024

ADN-ja ”e shpallë” të pafajshëm pas 40 viteve!

Një burrë në Kaliforni do të kompensohet me 21 milionë dollarë, pasi kaloi 40 vjet në burg për një gabim të drejtësisë.

Craig Coley, i dënuar gabimisht për vrasjen e së dashurës së tij 24-vjeçare dhe djalit katërvjeçar në vitin 1978, u lirua në vitin 2017, pasi hetimet çuan në zbulimin e pafajësisë së tij, kryesisht falë testit ADN-së.

Lajmi i rimbursimit maksimal u dha nga gjykata e qytetit Simi Valley, jo larg Los Anxhelesit.

Personi, i cili tani është  71 vjeç, do të përfitojë 4,9 milionë dollarë menjëherë, ndërsa pjesa tjetër e shumës do të vijë nga sigurimet. /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...