21.6 C
Pec
E hënë, 5 Qershor, 2023

Afganistani dhe Pakistani u goditën nga tërmeti 6.5 ballë, raportohet për 5 viktima, midis tyre 2 fëmijë

Të paktën 5 persona kanë vdekur si pasojë e një tërmeti të fortë që goditu Afganistanin dhe disa qytete në Pakistan dhe Indi.

Tërmeti me magnitudë 6.5, 40 kilometra në juglindje të qytetit Jurm, ishte 187.6 km i thellë, sipas Shërbimit Gjeologjik të Shteteve të Bashkuara.

Në Afganistan u regjistruan dy vdekje dhe tetë të plagosur. Në Pakistan janë regjistruar tre të vdekur, midis tyre dy fëmijë, ndërsa janë plagosur 14 të tjerë.

Lëkundje të forta u ndjenë në kryeqytetin pakistanez të Islamabadit, duke bërë që banorët e zonës të evakuoheshin./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...