9 C
Pec
E premte, 7 Maj, 2021

AFK-ja mbështet shëndetësinë pejane me paisje oksigjeno-formuese

Drejtorati i Shëndetësisë së komunës së Pejës ka njoftuar se donatorë nga Peja, institucione mikrofinanciare dhe biznese kanë mbështeur shëndetësinë pejane me 6 aparate oksigjeno-formues mëse të nevojshme për pacientë me Covid 19, që po trajtohen në shtëpitë e tyre.

Në mesin e donatorëve është edhe Agjensioni për Financim në Kosovë AFK.

Postimi i plotë:

“Në këto kohë të rënda pandemie që po kalon vendi jonë vullneti i mirë i donatorëve për të kontribuar në këtë luftë nuk ka munguar dhe sot kësaj ndihme ju bashkuan këta donator:
-Agjensioni për Financim nē Kosovë -AFK,
-Dukagjini SH.A dhe
-KEP Trust,
të cilët dhuruan 6 pajisje mjekësore Oksigjenformues shumë të nevojshme për këto pacientë me covid që po trajtohen në shtëpitë e tyre.

Falemnderim dhe mirënjohje nga ana jonë.”-thuhet në komunikatë.”/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...