5.8 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

AGK diskuton për qëndrueshmërinë financiare të medieve lokale

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka mbajtur diskutim me temën “Qëndrueshmëria financiare e medieve lokale”, në kuadër të Akademisë së Integritetit të Informacionit që mbështetet nga NDI Kosovo dhe USAID Kosovo.

Temë diskutimi e grupit panelist ishte edhe moscitimi i lajmeve të mediave locale nga ato qëndrore.

U theksua se është shumë e rëndësishme që mediet lokale të citohen nga mediet qendrore në momentin që informacioni publikohet nga portalet lokale./Njeshi/

Postimi plotë:

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...