6 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Agnus Dei e Memli Kelmendit do të interpretohet në Indonezi

Vepra ‘Agnus Dei’ e profesroit dhe dirigjentit të njohur Memli Kelmendit, kësaj radhe do të interpretohet në Cappella Victoria Jakarta, njëri prej koreve më me zë në Indonezi që njihet në interpretimin e veprave polifonike që udhëheqet nga masestro  Herman Yoseph Tan.

Agnus Dei do të interpretohet në The Saint Therese Catholic Church, Menteng, Central Jakarta.

Theksojmë që Agnus Dei gjerë më tani është interpretuar mbi 30 herë jashtë vendit, si; Kili, Argjentinë, New York, California, New Jersey, Francë, Filipinë, Indonezi, Itali, Kroaci, Turqi, Bosne, Kosovë etj. /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...