15.2 C
Pec
E shtunë, 25 Maj, 2024

“Ai vetëm emrin babë e ka”: E mbijetuara e dhunës në familje që iku nga i ati

Në këtë episod special të podkastit Libertas në RADIO EVROPA E LIRË, një e mbijetuar e dhunës në familje rrëfen historinë e saj, nga vdekja e bashkëshortit e deri tek dhuna psikike e fizike që ia shkaktoi i ati saj. Në këtë rrëfim, ajo tregon përballjen me dhunën sistematike, shpeshherë në prani të dy fëmijëve të saj, si dhe momentin kur vendosi ta raportonte babanë e saj në polici. Mes tjerash, ajo rrëfen për trajtimin e traumave dhe për ëndrrat e lëna në gjysmë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...